VRÁŤME SLUŠNOSŤ DO POLITIKY

POPRAD JE MLADÉ MESTO, ALE OBYVATEĽSTVO STARNE
26. augusta 2018

Nebolo to tak dávno, keď tisícky ľudí na námestiach bojovali za slušnosť na Slovensku. Žiadali odstúpenie starých politických garnitúr, ktoré stratili nielen slušnosť a čestnosť, ale aj kontakt s realitou za cenu udržania sa pri moci. Aj Poprad sa stal súčasťou tohto boja za slušnosť.

Hovorí sa, že doba je taká, akú si ju ľudia spravia. V súčasnosti spoločnosť prechádza hodnotovou a morálnou krízou. Na jednej strane požadujeme slušnosť a morálnu zásadovosť od iných, na druhej strane my sami takí nedokážeme byť. Každé voľby sú toho živým dôkazom.

Osočovanie, ohováranie a vymyslené krivé obviňovanie bez dôkazov zo strany rôznych kandidátov, či tretích osôb. Mnohí kandidáti pod rúškom  anonymity, či pseudoprofilov na sociálnych sieťach sa neštítia pošpiniť meno svojho protikandidáta, len aby zdiskreditovali jeho osobu. Bohužiaľ, tohto javu už sme a zrejme ešte len budeme svedkami aj u nás v Poprade.

Mnohí ma odrádzali, aby som nevstupoval do politiky, že politika je špinavá. Moja odpoveď na to vždy bola, že politika je taká, akí sú v nej ľudia.

Vráťme slušnosť do politiky, vráťme slušnosť do Popradu.